Burgundská vína Jean Bouchard

Burgundské vinařství Maison Jean Bouchard vytváří jedinečná francouzská vína z kantonu Chablis, jehož název je odvozen od stejnojmenného městečka v této oblasti. Chablis se vyrábí výhradně z odrůdy Chardonnay. Je to nejrozšířenější odrůda v okolí městečka Chablis, která roste na cca 95% tamních vinic. S Chardonnay se v současnosti setkáme téměř po celém světě, v Chablis má však nezaměnitelný charakter a projev, který získává působením jedinečného klimatu a půdy. Vlivem nejen vápencového podloží je Chablis silné víno s výraznou, ale svěží mineralitou. Hodí se především k mořským plodům a rybám, a to mořským i sladkovodním, ale také k různým úpravám hlemýžďů.

Čtyři vína z vinařství Maison Jean Bouchard můžete nyní zakoupit i na našem eshopu. Chablis se vyrábí v několikav kategoriích. Od nejnižších kategorií je to Petit Chablis, dále Chablis AOC - tato vína jsou nejrozšířenejší, doporučují se vypít do dvou let. Kategorie 1er (Premier) Cru nesou i název vinice, z něhož hrozny pocházejí, tato vína mají potenciál pro delší zrání. Nejvyšší kategorií je Grand Cru, které může pocházet pouze ze sedmi poloh okolo městečka Chablis: Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Grenouilles, Valmur, Les Clos a Blanchot. Chablis Grand Cru tvoří cca 3% roční produkce Chablis. Vína Grand Cru jsou výtečná i mladá, svou kvalitu a vysoký potenciál však mohou projevit až za 5, 10 či 15 let.

Seznamte se s Chardonnay v jeho nejčistší ryzí podobě a vychutnejte si excelentní suché bílé víno z oblasti, kde se tato krásná odrůda narodila!

vínozwebu.cz