MORAVSKÝ BURČÁK

V září začala sezóna oblíbených burčáků. U nás jste zatím měli možnost ochutnat bílé burčáky z odrůd Muškát moravský a Müller Thurgau a červený burčák z odrůdy Zweigeltrebe. Vše z vinařství Stanislav Omasta, původ: viniční trať Staré hory, vinařská obec Horní Bojanovice, velkopavlovická podoblast. Vaše ohlasy potvrdily naše očekávání - všechny burčáky od Omastů byly chuťově výborné a jemné.

Stejnou zkušenost jsme získali také na letošní Prosecké pouti, kde bylo snad více stánků s burčákem než s čímkoli jiným. Sami jsme si udělali průzkum a ochutnávali burčáky bílé i červené, z Čech i z Moravy. Některé byly přímo nepitelné, některé se konzumovat daly, ale žádný požitek to nebyl. Náš burčák patřil jednoznačně k nejlepším, což nám sdělili i návštěvníci poutě, kteří se k našemu stánku nejednou vraceli. Udělalo nám to velkou radost! :-)

Od středy 15. října vám nabízíme výborný růžový burčák z odrůdy Cabernet Moravia, opět z vinařství Stanislav Omasta. Je to náš poslední letošní burčák a není ho mnoho, tak nezaváhejte! ;-)

Těšíme se na vás!

vínozwebu.cz


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ