Villa Sandi

Villa Sandi, vinařství specializované na výrobu šumivých Villa Sandivín, leží na severu Itálie v území chráněném kopci Marca Trevigiana, mezi oblastmi D.O.C. Prosecco di Valdobbiadene a Montello e Piave. Komplex Villa Sandi je okouzlující nemovitost, kde jsou člověk a životní prostředí v perfektní symbióze. Vila v palladiánském stylu z roku 1622 představuje kombinaci umění a zemědělství, který charakterizoval benátskou krajinu po staletí. Vila je postavena v úrodné krajině, v níž je mnoho polí a farem. Dnes stejně jako v minulosti vzdávají poctu místní historii. V současnosti je vila v majetku rodiny Moretti Polegato a sídlo vinařství Villa Sandi. Rodina se věnuje vinařství po tři generace, z otce na syna se dědí prastará tradice výroby vína na pozemcích vhodných k pěstování bílých i červených odrůd.

Zdejší výborná Prosecca jsou ideálním doplňkem svátečních příležitostí a kvalitní gastronomie. Používají se převážně jako aperitiv či digestiv nebo v průběhu menu. Villa Sandi nabízí vína pro každou příležitost, přirozený obsah kyselin a svěží chuť o tom jistě přesvědčí i Vás. Enologický tým Villy Sandi se věnuje výrobě nejlepšího možného vína. S podporou Riccarda Cotarella, jednoho z nejslavnějších enologů Itálie, Villa Sandi vytvořila vína, která jsou považována za jedny z nejlepších vín v Itálii a ve světě.

Mezi nejkvalitnější šumivá vína vinařství Villa Sandi patří VALDOBBIEDENE SUPERIORE DI CARTIZZE D.O.C.G., které je vyráběno z prvotřídních hroznů pocházejících ze stejnojmenného kopce Cartizze. Půda na tomto kopci je nejdražší zemědělskou půdou v celé Itálii. Villa Sandi vlastní necelých 107 hektarů této exkluzivní půdy. Produkce hroznů z této oblasti je sice malá, zato té nejvyšší kvality. To musíte ochutnat!