Úvod » Víno dle vinařství » Moravská vinařství » AMPELOS ŠSV Znojmo

AMPELOS ŠSV Znojmo

AMPELOS, ŠLECLogo vinařství AmpelosHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s. je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd vinné révy, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích Ampelosu probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné. AMPELOS úzce spolupracuje s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné.

Šlechtitelská stanice s novým obchodním názvem AMPELOS, ŠSV Znojmo, a. s. má i vlastní sklepní hospodářství ve Vrbovci u Znojma, kde ověřuje výsledky šlechtitelské činnosti a produkuje v něm vysoce jakostní odrůdová vína, která byla mnohokrát oceněna na mezinárodních výstavách a soutěžích.

Pro fajnšmekry máme i novinku z vinařství Ampelos - ČERNOBÍLÁ ŘADA obsahuje celkem 7 vín ze speciálně vybraných šarží, víno je v číslovaných láhvích typu Burgunder TRAD.0,75l, každá je originál.