Astoria Vini

Společnost ASTORIA VINI byla založena v roce 1987 starou Vinařství Astoria Vinivinařskou rodinou, a to pány Paolem a Giorgiem Polegatovými. Rodina považuje kvalitu svých výrobků za nejzákladnější faktor společnosti. Produkty Astoria zaujímají nepostradatelné místo v sektoru gastronomie, prodávají se ve vinotékách, nabízí je restaurace a bary. Přítomnost vín Astoria na trhu přesahuje hranice Evropy a sklízí úspěch například v Japonsku či Americe.

Astoria vyrábí vína z hroznů z vlastních vinohradů ve Valde Brun Estate v obci Refrontolo, v samém srdci oblasti DOCG Conegliano - Valdobbiadene. Čtyřicet akrů pozemků ve vlastnictví Astoria se nachází v jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí v Itálii, proslulé svými klimatickými podmínkami a harmonickou posloupností kopců a vinic. Společnost spojuje své jméno především s tradiční vinařskou výrobou v oblasti Veneto. Například Prosecco Millesimato bylo oceněno během let několika cenami, včetně prestižní Grand Gold Medal na mezinárodní soutěži International Wine Competition na veletrhu Vinitaly. Důležitý je i fakt, že se Astorii podařilo získat ojedinělé kvasinky, vybrané Institutem San Michele z Adige, které přinesly výtečné výsledky povznášející charakteristiku a vůni Prosecca.

Tradice, inovace, kvalita a kreativní marketing přivedly společnost Astoria k mnoha oceněním od profesionálních vinařů. Velká pozornost je kladena na kreativní balení vín. Se šumivými víny Astoria se můžete setkat například při cyklistické soutěži Giro d´Italia, kde je uvidíte vždy v rukou vítězů.